Сайт картасы
қаз

Республикалық байқаудың жеңімпаздары анықталды

13.04.2019

11-12 сәуір күні өткен «Ұлы дала дарындары» атты Республикалық жас өнерпаздар байқауына музыкалық және көркемсурет орта оқу орындарының 4-курс студенттері мен арнайы мамандандырылған музыка және көркемдік мектептерінің 12-ші сынып оқушылары қатысып, 12 номинация (ән, жыр, домбыра, қобыз, сыбызғы-сазсырнай, жетіген, шертер, айтыс, көркем қыш, көркем тоқыма, зергерлік іс, ағашты көркемде өңдеу) бойынша бақ сынады.
Назарларыңызға байқау жүлдегерлерін ұсынамыз:

«Көркем тоқыма» номинациясы бойынша 
бас жүлде Кошуак Фатима Рахметқызы (Ә.Қастеев атындағы Өнер және дизайн колледжі). 
І орын – Әбдімәлік Әсем Бақытжанқызы (Ә.Қастеев атындағы Өнер және дизайн колледжі).

«Металды көркемдеп өңдеу» номинациясы бойынша 
бас жүлде Абдыкеримов Мейрам (О.Таңсықбаев атындағы Алматы Сәндік-қолданбалы өнер колледжі). 
I орын – Жұмахан Нұрсұлтан Жекенұлы (Т.Жүргенов атындағы қазақ Ұлттық-өнер академиясы колледжі)
II орын – Арғымбаева Алина (Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі)
III орын – Нұрмұханбет Дидар Сағындықұлы (Т.Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттық өнер академиясы колледжі)

«Ағашты көркемдеп өңдеу» номинациясы бойынша 
бас жүлде Квак Николай Андреевич (Т.Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттық өнер академиясы колледжі)
I орын Бақытнұр Ақжан (Т.Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттық өнер академиясы колледжі)
II орын
Қожахметов Мейржан Серікжанұлы (Т.Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттық өнер академиясы колледжі)

«Көркем қыш» номинациясы бойынша 
бас жүлде Құдабаев Дінмұхаммед (Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі)
І орын Смоленская Дарья (Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі)
ІІ орын Данияров Мирас (Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі)
ІІІ орын Орынбеков Бекзат Дәуренбекұлы (Т.Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттық өнер академиясы колледжі)

«Халық әні» номинациясы бойынша
бас жүлде Көпболсын Айсұлтан
І орын Қыздарбекова Гүлназ
ІІ орын Мұқанбетқызы Рамазан, Дауренбекұлы Бекжан
ІІІ орын Алпысбаева Әсия, Қазиев Нұржан, Ораз Айдынбек

Дипломант
Шапаев Төре

«Жетіген» номинациясы бойынша
І орын Жанахметова Мадина

«Сыбызғы» номинациясы бойынша 
І орын Бақытнұр Ерқабыл

«Қобыз» номинациясы бойынша
бас жүлде Үсен Мария
І орын Әбілқасымова Әлия
ІІ орын Айдарбекова Әсел, Қыдырмұрат Әсел
ІІІ орын Оспанханова Диана, Құлжанова Мадина
Дипломант Көшенова Гүлзира
«Домбыра» номинациясы бойынша
бас жүлде Жұмағали Серік
І орын Сеилханов Рустам
ІІ орын Айтмағанбетов Мейрам, Өмиралиев Жанібек
ІІІ орын Ақихат Ләззат, Амантай Санат, Ысқақова Алтынай
Дипломанттар:
-Құрметбекұлы Бауыржан
-Нұржанқызы Назерке
-Рахымбай Талет
-Қонысбаев Темірлан

Айтыс номинациясы бойынша үшінші орынды – ақтөбелік жас ақын Тәуекелов Нұрсерік, Мұқанов Жаңажол және семейлік Байекенова Дильназ, екінші орынды – Гүлжан Ықылас, Базарбек Бекжан қанжығалады. Бірінші орын маңғыстаулық – Саламатов Мейірбек, ал бас жүлде Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауылынан келген Өтепов Райымбек иеленді. 
Қазылар алқасының құрамы Қазақстан Республикасының көрнекті өнер қайраткерлері мен Т. Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттық өнер академиясының білікті ұстаздарынан құралды.

Кері қайту ҚАЗҰӨА-дан жаңалықтар
+